Persil vēsture

Atklāj Persil vēsturi, sākot no 1907.gada līdz šodienai

Persil - pirmais profesionālais pašreaģējošais mazgāšanas līdzeklis Vācijā
1907
Baltā dāma uzsāk Persil reklāmas kampaņu
1922
Karš ir beidzies, Persil ir atgriezies
1950
Persil 59 - vislabākais Persil mazgāšanas līdzeklis
1959
Persil 65 - putu daudzuma regulēšana, rūpes par veļu
1965
Persil 70 - viennozīmīgi "Mūsu labākais produkts"
1970
Persil - kvalitāte, kurai var uzticēties
1973
Persil šķidrais mazgāšanas līdzeklis - veļas pulvera alternatīva
1987
Persil Supra - augsti koncentrēta tīrība
1990
Persil Color - aizsardzība žilbinošām krāsām
1991
Persil Megaperls®: veļas pulvera vietā pērles
1994
Persil Tabs: veļasmašīnas tabletes.
1998
Persil Sensitive: cilvēkiem ar jutīgu ādu
1999
Persil Expert: Persil kvalitātes virsotne
2011
Persil Black Expert Gel: Melno krāsu arī ir jāizceļ
2012
Persil Expert: Perfekti tīra veļa jau
2013
Persil Expert: Lavender Freshness
2014

1907

Persil - pirmais profesionālais pašreaģējošais mazgāšanas līdzeklis Vācijā

1907. gadā Henkel ķīmiķiem izdevās radīt apvērsumu apģērba mazgāšanas procesā. Viņi savienoja nātrija silikātu ar nātrija perborātu, kas radīja smalki izkliedētus skābekļa burbuļus, kad veļa tika mazgāta karstā ūdenī. Atšķirībā no hlora, kas tika izmantots līdz tam, šis savienojums balināja veļu sevišķi maigi un bez nekāda aromāta. Šis atklājums atbrīvoja mājsaimnieces no tādiem nogurdinošiem un laiku patērējošiem procesiem kā veļas beršanas un skalošana. Tas bija brīdis, kad pasaulē nāca pirmais pašreaģējošais veļas mazgāšanas līdzeklis: Persil. Tā nosaukums ir cēlies no divu visnozīmīgāko sastāvdaļu nosaukumiem: perborāta un silikāta.

1922

Baltā dāma uzsāk Persil reklāmas kampaņu

Pazīstams reklāmas tēls daudzām paaudzēm: dāma, kas tērpusies viscaur baltā un kreisajā rokā nes Persil veļas pulvera iepakojumu. Viņas tēlu izveidoja Berlīnē slavens mākslinieks un karikatūrists Kurts Heiligenštets, kuram 1922.gadā tika uzdots izveidot Persil plakātu. Šī Baltā dāma nekādā ziņā nebija tikai mākslinieka iztēles auglis. Šī sieviete bija viņa 18 gadus vecā draudzene. Heiligenštets devās ar viņu kopā uz modes veikalu Aleksandra laukumā, lai nopirktu baltu kleitu, un pēc tam viņa pozēja māksliniekam ar florenciešu stila cepuri galvā un produkta iepakojumu rokā. Kopš tā brīža šis dekoratīvais rezultāts bija redzams uz metāla reklāmas zīmēm, plakātiem, māju frontoniem un ielu pulksteņiem. Daudzas desmitgades Baltā dāma, iemiesota citu sieviešu tēlos un vienmēr moderni ģērbusies, turpināja būt par Persil zīmola centrālo reklāmas figūru.

1950

Karš ir beidzies, Persil ir atgriezies

Šķita, ka visi vienkārši gaidīja, lai tas notiktu. Kad Persil atkal parādījās veikalu plauktos pēc 2. Pasaules kara beigām, 75% no produktu krājumiem tika pārdoti gandrīz uzreiz. Daudziem cilvēkiem Persil nozīmēja atgriešanos pie normālas dzīves un pie miera.

1959

Persil 59 - vislabākais Persil mazgāšanas līdzeklis

Pirmais sintētiskais, izturīgais mazgāšanas līdzeklis arī ir Henkel ražojums. To nosauca par Persil 59, pamatojoties uz gadu, kad tas tika izlaists tirgū. Vislabākā Persil mazgāšanas līdzekļa jaunās sastāvdaļas bija sintētiskās anjonu virsmaktīvās vielas, putu pastiprinātājs un svaigs aromāts. Bet mainīta tika ne tikai formula - arī iepakojums tika ievērojami pārveidots.

1965

Persil 65 - putu daudzuma regulēšana, rūpes par veļu

20. gs. 60. gados modernisma ietekmē veļasmašīnas bija teju katrās mājās. Veļas mazgāšanas līdzekļiem bija "jātiek līdzi" šiem jauninājumiem. 1965. gada 1. janvārī Henkel laida apgrozībā jauno Persil 65. Šī līdzekļa speciālā īpašība bija tāda, ka tas saturēja putu inhibitorus, kas regulēja putu veidošanos atkarībā no temperatūras - svarīgs priekšnoteikums veļas mazgāšanai veļasmašīnā.

1970

Persil 70 - viennozīmīgi "Mūsu labākais produkts"

Kā bioloģiski aktīvs un ļoti izturīgs veļas mazgāšanas līdzeklis Persil 70 iztīrīja pat visnoturīgākos traipus. Šis produkts sniedza iespēju iztīrīt jebkāda veida audumu visdziļākās šķiedras - ar ko 20. gs. 70. gados saprata galvenokārt sintētiku. Kad Persil 70 produkti parādījās veikalu plauktos savā jaunajā iepakojuma dizainā, tas vairs nebija pieejams tikai Vācijā, bet gan visā Eiropā.

1973

Persil - kvalitāte, kurai var uzticēties

Henkel kārtējo reizi izmainīja un uzlaboja savu produktu formulu. Pirmo reizi veļas pulvera saturā tika iekļauti korozijas inhibitori ar mērķi nodrošināt veļasmašīnām īpašu aizsardzību pret rūsu. Tika ieviests jauns sauklis, lai iepazīstinātu ar produktu. Sauklis uzreiz palika cilvēku atmiņā: Persil - kvalitāte, kurai var uzticēties (Persil - Something to rely on).

1987

Persil šķidrais mazgāšanas līdzeklis - veļas pulvera alternatīva

Jau atkal Henkel paplašināja Persil produktu klāstu. Šoreiz ar produktu Persil Liquid, kas radīja apvērsumu toreizējā veļas mazgāšanas līdzekļu tirgū. Šī mazgāšanas līdzekļa saturā esošais lielais virsmaktīvās vielu daudzums padarīja šo līdzekli par ļoti spēcīgu traipu tīrītāju pat pie zemām temperatūrām un līdz pat 60° C temperatūrai.

1990

Persil Supra - augsti koncentrēta tīrība

Henkel turpina padarīt mājsaimnieču dzīvi vienkāršāku. Persil Supra ir veļas pulveris 2 kg iepakojumā, kas saturiskā ziņā neatšķiras no 3 kg iepakojuma. Šāds risinājums radās veļas mazgājamā līdzekļa koncentrēšanas rezultātā. Persil Supra veļas pulvera saturs tika padarīts kompaktāks un svars tika samazināts, izmantojot vairāk efektīvu aktīvo vielu.
Papildus tam ar šo līdzekli Henkel aizsāka Persil bezaromāta produktu līniju. Šis veļas pulveris nesatur smaržvielas.

1991

Persil Color - aizsardzība žilbinošām krāsām

1994

Persil Megaperls®: veļas pulvera vietā pērles

Piecus gadus Henkel pētnieki strādāja pie tādas metodes izstrādāšanas, kas ļautu mazgāšanas līdzeklim saturēt tik augstu aktīvo vielu koncentrāciju. Tas tika panākts, ieviešot pilnīgi jaunu produkcijas tehnoloģiju un jaunu veļas mazgāšanas līdzekļu paaudzi - veļas pulvera vietā pērles. Ar 95 mililitriem jaunā veļas mazgāšanas līdzekļa var aizvietot 290 mililitrus klasiskā pulvera.

1998

Persil Tabs: veļasmašīnas tabletes.

Burvju vārdiņš ir ērtība: kā padarīt mazgāšanu pēc iespējas vienkāršāku un ērtāku patērētājiem? Henkel ir radis atbildi arī uz šo jautājumu: universāls mazgāšanas līdzeklis tabletes formā. Persil Tabs ir veidotas no augsti koncentrētām aktīvajām vielām, kas ir sadalītas divās daļās. Vizuāli šis sadalījums izpaužas kā zilā un baltā tabletes daļa. Šo gatavo mazgāšanas līdzekļa devu atliek ievietot attiecīgajā veļasmašīnas nodalījumā un mazgāšana var sākties!

1999

Persil Sensitive: cilvēkiem ar jutīgu ādu

Kopā ar Vācijas Alerģiju un Astmas asociāciju Henkel izstrādāja produktu, kas ir īpaši radīts cilvēkiem ar jutīgu ādu un kuri cieš no alerģijām. Šis produkts ne tikai nodrošina ierasto sniegumu, bet tas ir arī maigs ādai: Persil Sensitive.

2011

Persil Expert: Persil kvalitātes virsotne

Henkel atkārtoti apstiprina savu apņemšanos nepievilt patērētājus Centrāleiropā un Austrumeiropā, ieviešot koncepciju, kas mazgāšanu padara efektīvu, ērtu un videi draudzīgu.
Pateicoties jaunajām, traipus tīrošajām kapsulām Henkel veļas mazgāšanas pulveros un šķidrajiem traipu tīrītājiem Henkel šķidro mazgāšanas līdzekļu formulā (ferments pektāta liāze), jaunā Persil Expert formula sniedz patērētājiem vislabāko kvalitāti, augstāku efektivitāti un līdz ar to labākus mazgāšanas rezultātus perfektai tīrībai.
Pateicoties šim jauninājumam Persil Powder formula ir kļuvusi tik spēcīga, ka mazgāšanas līdzekļa deva ir par 20% mazāka: tagad 100g vietā ir nepieciešami tikai 80g līdzekļa katrai mazgāšanas reizei. Tas ir lielisks ieguvums ne tikai patērētājiem, bet arī apkārtējai videi.

2012

Persil Black Expert Gel: Melno krāsu arī ir jāizceļ

Inovatīvais šķidrais mazgāšanas līdzeklis Persil Black Expert Gel ar Black Fix formulu ir īpašs krāsu saudzējošs līdzeklis tumšai un melnai veļai, kas efektīvi iztīra pat visnoturīgākos traipus. Ar jauno Persil Black Expert Gel melna krāsa nav skaista tikai pirms mazgāšanas - tā paliek skaista arī turpmāk...

Jaunās Persil Expert Duo-Caps: Dubultspēks pret grūti tīrāmiem traipiem

Šīs ir pirmās Persil veļas mazgāšanas kapsulas ar diviem nodalījumiem, kas apvieno traipu tīrītāja un spilgtuma formulu, un tādējādi nodrošina perfekti tīras drēbes mazgāšanas procesā.

2013

Persil Expert: Perfekti tīra veļa jau

Inovatīvā formula sniedz perfektu tīrību pat 20° C temperatūrā. Ietaupiet enerģiju un pretī saņemiet apburoši tīru gan baltu, gan krāsainu veļu!

Persil Expert Duo-Caps: Freshness by Silan Color

Uzlabotā Persil Expert Duo-Caps formula piešķir veļai ilgstoši svaigu aromātu, ko pierāda apbrīnojami testu rezultāti, it īpaši testējot šo līdzekli uz sausas veļas.

2014

Persil Expert: Lavender Freshness

Jaunais Persil Lavender Freshness nodrošina lieliskus rezultātus, mazgājot pat zemā temperatūrā, kā arī sniedz veļai visnotaļ unikālu lavandas aromātu un saglabā veļas svaigumu.