Skip to Content

Kā pasargāt ādu?

1. Nodrošiniet pietiekamu hidratāciju

Pietiekamai ķermeņa hidratācijai ir būtiska nozīme arī mūsu ādas pienācīgai mitrināšanai. Katru dienu jāizdzer vismaz 1,5 l ūdens.

2. Ēdiet sabalansētu ēdienu

Sausa āda nesatur pietiekami daudz lipīdu, tāpēc tā nevar dabiski uzturēt hidratāciju un tā nav aizsargāta. Tauku uzņemšanai ir būtiska nozīme, lai āda atjaunotos ātrāk un varētu izvairīties no kairinājuma un niezes. Mums ir jāpārliecinās, ka uzturā uzņemam pietiekami daudz produktus, kuru sastāvā ir veselīgi tauki, piemēram, lasi, sardīnes, skumbrijas vai siļķes.

3. Izvairieties no darbībām, kas negatīvi ietekmē veselību

Izvairieties no cigarešu dūmiem, pārmērīga alkohola daudzuma, saules starojuma iedarbības, piesārņojuma, kas rada brīvos radikāļus. Lai to novērstu, ēdiet ēdienu, kas satur antioksidantus. Piemēram, kazenes, avenes, zemenes, bietes, artišokus, sparģeļus, brokoļus, dzeltenos piparus, sarkanos kāpostus, baltās pupiņas utt.

4. Noslaukiet, nevis berziet

Izejot no dušas vai vannas, nosusiniet ķermeni ar mīkstu dvieli, pārāk stingri neberziet, it īpaši seju, kuru ir ieteicams tikai maigi nosusināt, nevis spēcīgi slaucīt. Reizi mēnesī attīriet ādu ar skrubi. Tas ļaus attīrīt ādu no atmirušajām šūnām, atjaunojot ādas mirdzumu. Šī darbība arī stimulē asinsriti un uzlabo ādas elastību.

5. Relaksēšanās

Stress viennozīmīgi nav labs sabiedrotais. Stress ietekmē mūsu ādu, to vājinot un pastiprinot tās īpašības: sausa āda arvien vairāk pakļaujas stresa ietekmei. Lai pret to cīnītos, lieciet lietā kādu no saviem ieročiem: sportu, hobiju, relaksāciju vai kāpēc gan ne labu masāžu ar ēteriskajām eļļām.