Skip to Content

Vai produkti, ko izmantoju, var izraisīt ādas iekaisumus?

Vai produkti, ko izmantoju, var izraisīt ādas iekaisumus?

Mūsu ādas pH līmenis nav neitrāls. Ķīmijā pH vērtība ļauj novērtēt šķīduma skābumu un bāziskumu. Jo mazāka vērtība, jo skābāks šķīdums. Neitrāls pH līmenis ir 7, ādai (normālā stāvoklī 5,5) tas ir nedaudz skābs. Tradicionālās ziepes bieži ir balstītas uz nātrija taukskābju sāļiem, un tām ir augstāks un bāziskāks pH līmenis, kas var paaugstināt ādas pH, kairināt un padarīt to jutīgāku. Protams, tas pats attiecas arī uz mazgāšanas līdzekļiem saskarē ar ādu, jo virsmaktīvās vielas ir to galvenā sastāvdaļa.

Mazgāšanas līdzekļu atliekas
Pat, ja Jūs tās neredzat, uz veļas var palikt mazgāšanas līdzekļu atliekas. Piemēram, nepietiekamas skalošanas rezultātā. Jaunākie pētījumi liecina, ka alerģiskas reakcijas galvenokārt izraisa audumu ražošanas un audumu impregnēšanas atlikumi. Tāpēc pirms pirmās lietošanas reizes apģērbu ir ieteicams izmazgāt.

Kādi ir simptomi alerģiskai ādas reakcijai, kas radusies no veļas mazgāšanas produkta?
Lokāls iekaisums: āda var kļūt sarkana, sausa, dažos gadījumos var būt dedzināšana vai velkoša sajūta. Turklāt alerģiskā reakcija attiecas tikai uz to zonu, kur āda ir bijusi saskarē ar mazgāšanas līdzekli (piemēram, mazgājot ar rokām). Ādas kairinājumi cilvēkiem ar jutīgu ādu rodas tieši mazgājot veļu ar rokām.

Ko darīt, ja Jums ir aizdomas, ka mazgāšanas līdzeklis izraisa ādas kairinājumu?
Pirmais, kas jādara, ir jāaizstāj konkrētais produkts ar mazgāšanas līdzekli, kas piemērots jutīgai ādai. Ja alerģiskās reakcijas pazūd, tad problēma ir atrisināta. Tomēr ādas kairinājumus ne vienmēr var attiecināt uz veļas mazgāšanas produktu. Šaubu gadījumā sazinieties ar savu dermatologu.