Persil Persil-Premium

Nākotne — šķidrie līdzekļi

Persil pārvērš mazgāšanas līdzekļu tirgu

Svarīgi posmi ilgtspējīgu mazgāšanas līdzekļu tirgus izveidē

Mazgāšana ar kādu no jaunākajiem Persil šķidrajiem līdzekļiem ne vien ir nepārspējama izcilas tīrības un svaiguma ziņā, bet tā arī sniedz svarīgu ieguldījumu ilgtspējas patēriņā. Neatņemama Persil globālās tirgvedības stratēģija ir pārvērst mazgāšanas līdzekļu tirgu, orientējoties uz novatorisko šķidro mazgāšanas līdzekļu tirgus segmentiem. «Līdz 2020.gadam novatorisko šķidro mazgāšanas līdzekļu tirgus segmenti, tai skaitā šķidrie līdzekļi, kapsulas ar iepriekš noteiktu devu un šķidrie līdzekļi ar izcili piemērotu devu veidos 55% no kopējā pasaules mazgāšanas līdzekļu tirgus,» apgalvo Georgs Berata-Dragano (Georg Baratta-Dragono), Henkel Veļas kopšanas produktu daļas vecākais korporatīvā priekšsēdētāja vietnieks. Tomēr šīs pārmaiņas mazgāšanas līdzekļu tirgū nevar notikt pašas par sevi. Tām nepieciešamas konkrētas zīmola stratēģijas un pietiekamas investīcijas. Tāpēc Persil izstrādāja programmu «Nākotne – šķidrie līdzekļi». Jaunizveidotos tirgos nesen palielināta, piemēram, Persil Liquid ietekme, un tas ir atkārtoti laists klajā ar unikālu novatorisku formulu, kas ietver termostabilu enzīmu savienojumu. Atšķirībā no parastajiem enzīmiem šī jaunā «dabīgu traipu likvidētāju» paaudze saglabā traipu tīrīšanas efektivitāti par karstā klimatā, kad temperatūra dienas laikā var sasniegt 40 C. Lai izglītotu patērētājus par konkrētajām priekšrocībām, ko sniedz pulvera aizstāšana ar šķidrajiem līdzekļiem, Persil vairākos tirgos demonstrē salīdzinošas televīzijas reklāmas. Vēl viena svarīga Persil programmas «Nākotne – šķidrie līdzekļi» elements ir aktīva sadarbība ar stratēģiskajiem tirdzniecības partneriem, izstrādājot pircēju tirgvedības un kategoriju pašvaldības koncepciju, lai veikalā mudinātu patērētājus izvēlēties ilgtspējīgākus šķidros produktus.

Kāpēc mazgāšana ar šķidrajiem mazgāšanas līdzekļiem ir labāka par mazgāšanu ar pulverveida līdzekļiem? Vērtību ķēdē pastāv daži aspekti, kas salīdzinājumā ar pulverveida līdzekļiem padara Persil šķidros mazgāšanas līdzekļus par videi draudzīgāku izvēli.

Videi draudzīgāka izvēle salīdzinājumā ar pulverveida līdzekļiem

  • Izejmateriāli: Persil šķidrie līdzekļi satur lielāku uz atjaunojamiem resursiem balstītu izejmateriālu daļu nekā pulverveida līdzekļi.
  • Ražošana: šķidro līdzekļu ražošanas procesā nepieciešams par 80 % mazāks elektroenerģijas daudzums nekā ražojot pulverveida līdzekļus.
  • Investīcijas: Persil visvairāk investē savu šķidro līdzekļu ražotņu modernizācijā un efektivitātes nodrošināšanā. (miniet konkrētu elektroenerģijas un ūdens ietaupījuma, kā arī atkritumu daudzuma samazinājuma piemēru)
  • Loģistika: Persil Liquid deva vienā lietošanas reizē ir līdz pat 66 % mazāka salīdzinājumā ar pulverveida līdzekļiem, kas veicina būtisku elektroenerģijas ietaupījumu un CO2 emisiju samazinājumu loģistikas procesos.

Kā mainās patērētāju rīcība lietošanas posmā?

80 % no kopējā mazgāšanas līdzekļa CO2 emisiju apjoma veido lietošanas posmā, savukārt izejmateriālu atlase, ražošana, loģistika un likvidācija kopumā veido tikai 20 % no kopējā CO2 emisiju apjoma. Ņemot vērā, ka lietošanas posmā tiek izmantota veļas mazgājamā mašīna un tai nepieciešams daudz elektroenerģijas ūdens uzsildīšanai un veļas griešanai, ir acīmredzami, kāpēc lietošanas posmam ir galvenā ietekme. Patērētāji izvēlas mazgāšanas temperatūru un programmu, tādējādi vairākumā gadījumu ietekmējot kopējo mazgāšanas līdzekļa CO2 emisiju apjomu. Tāpēc ir svarīgi patērētājus atbilstoši izglītot.

Henkel AG & Co. KGaA 3. lapa no 3

Lai palielinātu informētību un veicinātu ilgtspējīgus mazgāšanas ieradumus, Persil izveidoja jaunu aukstās mazgāšanas logotipu, kas no 2017. gada tiks drukāts uz Persil mazgāšanas līdzekļu iepakojumiem.

Tādējādi Persil katru dienu mudina miljoniem patērētāju samazināt mazgāšanas temperatūru un veikt ilgtspējīgu mazgāšanu.

Salīdzinājumā ar pulverveida līdzekļiem šķidrie līdzekļi saskarē ar ūdeni nekavējoties izšķīst. Līdz ar to patērētāju gatavība samazināt mazgāšanas temperatūru ir lielāka, ja viņi mazgā veļu ar šķidrajiem līdzekļiem — tas padara Persil šķidro mazgāšanas līdzekli par ilgtspējīgāku izvēli, salīdzinot ar pulverveida līdzekļiem.