Skip to Content

BUJ

Ko nozīmē dozēšanas režģī redzamie simboli? Kas ir dozēšanas režģis?

Dozēšanas tabulā, kas atrodama uz katra Persil iepakojuma, var vienkārši atrast mazgājamiem apģērbiem nepieciešamo devu. Deva atkarīga no veļas netīrības pakāpes (norādīta ailēs) un reģionā pieejamā ūdens cietības (norādīta rindās). Devas ieteikumi visiem Persil produktiem ir balstīti uz 4,5 kilogramus lielu veļas daudzumu.

Kā lai uzzinu pareizo devu?

Uz katra Persil iepakojuma norādīts konkrēts devas ieteikums. Optimālais mazgāšanas līdzekļa daudzums ir atkarīgs no veļas mazgājamā mašīnā esošā veļas daudzuma, netīrības pakāpes un ūdens cietības. Ja ļoti netīrai veļai nepieciešama priekšmazgāšana, izvēlieties mazāko ieteicamo devu.

Tikai tad, ja pareizi dozējat mazgāšanas līdzekli, jūs variet palīdzēt rūpēties par vidi, ietaupīt naudu un novērst sārņu uzkrāšanos veļas mazgājamā mašīnā un audumā.

Kurš var mani informēt par ūdens cietību manā reģionā?

Ja neesat informēts par ūdens cietību jūsu reģionā, jūs varat par to pajautāt savam ūdensapgādes uzņēmumam. Mūsu padoms: jūsu ūdensapgādes uzņēmuma kontaktinformācija atrodama ūdens piegādes pakalpojumu rēķinā vai internetā.

Kādu mazgāšanas līdzekli es varu izmantot baltai, krāsainai un smalkai veļai, kā arī zīdam un vilnai?

Baltā veļa: no 20° līdz 95°C (atkarībā no veļas mazgāšanas līdzekļa. Piemērotā temperatūra norādīta uz produkta).

 • Persil Universal Power Bars
 • Persil Universal Discs
 • Persil Sensitive Discs
 • Persil Universal Power Caps
 • Persil Universal Gel
 • Persil Sensitive Gel
 • Persil Freshness by Silan Gel
 • Persil Universal Powder
 • Persil Sensitive Powder
 • Persil Freshness by Silan Powder

Krāsainā veļa: no 20° līdz 60° C

 • Persil Color Power Bars
 • Persil Color Discs
 • Persil Hygienic Cleanliness Discs
 • Persil Sensitive Discs
 • Persil Color Power Caps
 • Persil Color Gel
 • Persil Lavender Gel
 • Persil Sensitive Gel
 • Persil Color Powder
 • Persil Sensitive Powder

Zīds/vilna

Perwoll produkti

 

Kas ir ūdens cietība?

Ūdens cietība ir kaļķakmens daudzums, kas izšķīdis litrā ūdens, un to mēra kalcija karbonāta (CaCO3) milimolos. Piemēram, Vācijā ūdens cietību parasti mēra Vācijas grādos (1º dH atbilst aptuveni 0,19 milimoliem CaCO3 uz litru ūdens).

Tas ir svarīgi, lai varētu noteikt mazgāšanas līdzekļa daudzumu, kas jādozē atbilstoši norādījumiem uz iepakojuma.

Kāpēc ieteicamā deva ir atkarīga no ūdens cietības?

Veļa, kas tiek mazgāta ar attiecīgā reģiona ūdens cietībai nepietiekamu daudzumu mazgāšanas līdzekļa, laika gaitā ne vien kļūs pelēcīga, bet arī zaudēs citas īpašības:

 • tā pakāpeniski kļūs raupjāka;
 • tā sāks nepatīkami ost;
 • kaļķakmens nogulšņu dēļ tā kļūs smagāka un pasliktināsies tās uzsūktspēja;
 • tā ātrāk nodils.

Diemžēl ļoti biezu kaļķakmens nogulšņu slāni nav iespējams likvidēt! Tāpēc, ja jums ir svarīgi, lai jūsu veļas mazgājamā mašīna un tekstilizstrādājumi kalpotu vēl ilgi, jums jāizmanto pietiekams daudzums mazgāšanas līdzekļa. Šajā gadījumā „mazāk” nav „vairāk”, un tas jums var daudz izmaksāt. Persil (un citu Henkel mazgāšanas līdzekļu) sastāvā esošais ūdeni mīkstinošais komponents novērš iepriekš minētās negatīvās sekas. Nepieciešamo mazgāšanas līdzekļa daudzumu var viegli atrast dozēšanas tabulā uz produkta iepakojuma. Ja neesat informēts par ūdens cietību, lūdzu, pajautājiet par to savam vietējam ūdensapgādes uzņēmumam.

Vai ir prātīgi mazgāt kopā ļoti netīru un mazliet netīru veļu?

Ļoti netīru un mazliet netīru veļu nevajadzētu mazgāt kopā. Ļoti netīrai veļai nepieciešams lielāks mazgāšanas līdzekļa daudzums un augstāka mazgāšanas temperatūra, savukārt mazliet netīru veļu var izmazgāt ar nelielu devu mazgāšanas līdzekļa 20 ºC temperatūrā.

Kāpēc nav nepieciešams papildu ūdens mīkstinātājs?

Ievērojot devas ieteikumus, nav nepieciešams papildus mūsdienīgajiem Persil mazgāšanas līdzekļiem izmantot ūdens mīkstinātājus.

Visi Persil produkti ir izstrādāti, lai novērstu kaļķakmens nogulsnes. Tāpēc vairs nav nepieciešams papildu ūdens mīkstinātājs.

Kā es varu saudzēt dabu, mazgājot veļu?

Ilgtspējīga mazgāšana nozīmē „pareizu” mazgāšanu! Tā ietver pareizu veļas šķirošanu, pareizu traipu apstrādi, pareizu ievietošanu veļas mazgājamā mašīnā, pareizu mazgāšanas līdzekļa devu (atbilstoši netīrības pakāpei un ūdens cietībai) un pareizas mazgāšanas programmas izvēli.

Kāpēc jāizmanto veļas mīkstinātājs?

Tādi auduma mīkstinātāji kā Silan padara jūsu veļu īpaši maigu, piešķir tai patīkamu aromātu, samazina statisko elektrību un palīdz aizsargāt apģērbus. Ar auduma mīkstinātāju mazgāta veļa ātrāk izžūst gan uz auklas, gan veļas žāvētājā, to ir vieglāk gludināt un tā ir saudzīgāka pret ādu, jo audums tik ļoti neberžas.

Cik ilgi var uzglabāt mazgāšanas līdzekli?

Veļai un tīrīšanai paredzētajiem produktiem nav derīguma termiņa atšķirībā no tādiem produktiem kā pārtika, kam tā norādīšana ir juridiska prasība. Mūsu veļai un tīrīšanai paredzētie produkti būs derīgi daudzus gadus, ja tos glabāsiet vēsā un sausā vietā. Tomēr šķidros veļai un tīrīšanai paredzētos produktus nevajadzētu glabāt ļoti zemā temperatūrā, t. i., nepakļaujiet tos salam.

Uz mūsu produktiem atrodamais ražošanas kods jums kā patērētājam nesniedz nekādu informāciju par produkta izgatavošanas datumu; tas ir šifrēts kods. To, vai mazgāšanas līdzeklis joprojām ir izmantojams, var noteikt pēc tā izskata, smaržas un konsistences. Piemēram, ja iepakojumā esošais pulverveida mazgāšanas līdzeklis ir vienā cietā gabalā, mazgāšanas līdzeklis ir absorbējis lielu daudzumu šķidruma no apkārt esošā gaisa. Šādu produktu vairs nevar pareizi dozēt vai izšķīdināt ūdenī, tāpēc to nevajadzētu lietot.

Ja iepriekš aprakstītajam līdzīgs vecāks mazgāšanas līdzeklis joprojām „izskatās normāli”, to var dozēt un tas viegli izšķīst, droši izmantojiet šo produktu. Tomēr ieteicams izvēlēties ļoti netīrai veļai paredzētu devu, jo noteiktu sastāvdaļu, piemēram, balinošu vielu un enzīmu, iedarbība laika gaitā var pasliktināties. Ja produkta izskats un konsistence nav pieņemama, lūdzu, to attiecīgi likvidējiet.

Kā mazgāt džinsa auduma bikses?

Džinsa auduma bikses ilgāk izskatīsies kā jaunas un tām neveidosies neglītas baltas svītras (tās neizbalēs), ja jūs veļas mazgājamā mašīnā vienlaikus ievietosiet tikai trīs pārus džinsa auduma bikšu un izgriezīsiet tās uz kreiso pusi.

Izvēlieties mazus apgriezienus un mazgājiet smalkiem audumiem paredzētajā programmā, izmantojot Persil Color Gel. Uzreiz pēc mazgāšanas izpuriniet džinsa auduma bikses un izkariet tās.

Kā mazgāt slēpošanas apģērbu?

Slēpošanas kostīmus un apakšveļu vislabāk mazgāt ar Persil Color Gel. Atkarībā no apģērba kopšanas etiķetē norādītā ieteikuma, izvēlieties smalku audumu vai saudzīgās kopšanas mazgāšanas programmu un dozējiet mazgāšanas līdzekli saskaņā ar vietējo ūdens cietību, tāpat kā mazgājot ļoti netīru veļu.

Ar ko Persil Color Gel atšķiras no citiem krāsainiem audumiem paredzētiem saudzīgiem mazgāšanas līdzekļiem?

Abu veidu mazgāšanas līdzekļi galvenokārt paredzēti krāsainiem audumiem. Persil Color Gel ir izcili piemērots netīriem un ļoti netīriem audumiem, kurus var mazgāt krāsainiem audumiem paredzētā mazgāšanas programmā ar 4,5 kilogramu vai lielāku ietilpību. Ar šo augstas klases mazgāšanas līdzekli grūti iztīrāmus tauku traipus var iztīrīt pat zemā temperatūrā. Turklāt traipiem var veikt tiešu pirmsapstrādi.

Savukārt krāsainiem audumiem paredzēti saudzīgi mazgāšanas līdzekļi (piemēram, Perwoll Color) ir īpaši mazgāšanas līdzekļi, kas paredzēti smalkiem krāsainiem audumiem. To prioritāte ir audumu kopšana un saudzīga tīrīšana. Tieši tāpēc, izmantojot smalku audumu un saudzīgās kopšanas mazgāšanas programmas, ieteicams ievietot ne vairāk kā 2,5 kilogramus veļas.

Vai nepieciešams veikt priekšmazgāšanu?

Parasti tas nav nepieciešams. Izņēmums ir ļoti netīri audumi, piemēram, darbam, āra sportam, dārza darbiem un lauksaimniecībai paredzētie apģērbi.

Kādu mazgāšanas līdzekli es varu izmantot baltai, krāsainai un smalkai veļai, kā arī zīdam un vilnai?

Baltā veļa 60° C

 • Persil Universal
 • Persil Sensitive Gel

Krāsainā veļa 60° C

 • Persil Color
 • Persil Sensitive Gel

Smalki audumi 40° C

 • Persil Sensitive Gel

Zīds/vilna

 • Persil Sensitive Gel
 • Perwoll classic

Kā mazgāt aizkarus?

Mazgājiet aizkarus smalkiem audumiem paredzētā mazgāšanas programmā, izmantojot to aizkaru mazgāšanas līdzekli ar formulu, kas neļauj audumiem kļūt pelēcīgiem. Lūdzu, ievērojiet tālākos norādījumus: pievērsiet uzmanību ražotāja kopšanas etiķetei, izvēlieties devu atbilstoši netīrības pakāpei un ūdens cietībai, ievietojiet veļas mazgājamā mašīnā aizkarus, kuru svars nepārsniedz 2,5 kilogramus un iestatiet centrifūgu uz nelieliem apgriezieniem, lai atbrīvotos no mitruma.

Izmazgātus aizkarus ilgi neturiet veļas grozā — tādējādi jūs novērsīsiet nevēlamu burzīšanos. Krāsainu aizkaru mazgāšanai ieteicams izmantot Persil Color. Tas palīdzēs saglabāt gan pasteļtoņu, gan spilgtu krāsu intensitāti pat pēc vairākām mazgāšanas reizēm.

Turklāt tam ir vēl citas priekšrocības: Izmantojot noslēdzošajā skalošanā nedaudz veļas mīkstinātāja, piemēram, Silan Sensitive, aizkari patīkami smaržos, un, pateicoties līdzekļa antistatiskajai iedarbībai, šķiedrām tik drīz nepieķersies netīrumi.

Kā man rīkoties, dodoties atvaļinājumā, ja sava ierastā mazgāšanas līdzekļa vietā nevēlos izmantot citu?

Labākais risinājums ir Sil saptil. Iespiediet Sil saptil pastu (aptuveni 5 centimetru garumā) aptuveni 4 litros silta ūdens un izšķīdiniet pastu. Iemērciet veļu un tad izskalojiet.

Kā rīkoties, ja mana veļa krāso citus apģērbus?

Jauni audumi var nokrāsot citus apģērbus. Ja neesat pārliecināts, cik noturīgas krāsas ir audumam, vislabāk jauno apģērbu mazgāt atsevišķi ne vairāk kā 40 ºC temperatūrā. Krāsainie audumi ir arī jāsašķiro, un gaišu un tumšu krāsu apģērbi jāmazgā atsevišķi, t. i., mazgājiet kopā līdzīgu krāsu apģērbus.

Kā iztīrīt ķermeņa krēma radītos traipus?

Veiciet pirmapstrādi ar Persil Color želeju, un pēc tam izmazgājiet apģērbu kā parasti.

Izvēlieties ļoti netīrai veļai piemērotu devu atbilstoši vietējā ūdens cietībai un iestatiet augstāko iespējamo mazgāšanas temperatūru, kas norādīta kopšanas etiķetē. Ja traips ir iestāvējies un iepriekš apstrādāts ar citiem produktiem, iespējams, procesu būs nepieciešams atkārtot divas reizes.

Kā iztīrīt saules aizsargkrēmu radītos traipus?

Saules aizsargkrēmu traipi vasarā var būt vieni no visgrūtāk iztīrāmajiem traipiem. Jo lielāks saules aizsargfaktors ir krēmam, jo grūtāk iztīrīt traipu. Ja netīrus tekstilizstrādājumus ilgstoši atstāj veļas grozā, traipi kļūst īpaši grūti izmazgājami, kurus ne vienmēr var pilnībā iztīrīt.

Traipu tīrīšanas padomi:

Apsmidziniet traipus ar traipu tīrīšanas līdzekli (izmantojiet izsmidzināmo līdzekli ar tīrīšanas produktu uz benzola bāzes), līdz audums ir viscaur samitrināts.

Tad mazgājiet ar, piemēram, Persil Universal Gel, pievienojot traipu tīrīšanas līdzekli. Izmantojiet augstāko iespējamo mazgāšanas temperatūru, kas norādīta kopšanas etiķetē, kā arī ļoti netīrai veļai paredzētu mazgāšanas līdzekļa devu.

Dažreiz traipu neizdodas iztīrīt pirmajā mazgāšanas reizē. Tādā gadījumā atkārtojiet iepriekš norādītās darbības vai atstājiet apģērbu mērcēties pa nakti. Izšķīdiniet 9 litros ūdens aptuveni 90 mililitrus Persil Universal Gel kopā ar 105 mililitriem traipu tīrīšanas līdzekļa. Mazgājot smalkus pasteļkrāsas audumus, jāizlemj, kas ir svarīgāk — iztīrīt traipu vai saglabāt apģērba krāsu. Ja pasteļkrāsas audumu mazgā ar balinošu vielu saturošu mazgāšanas līdzekli, krāsa var izbalēt.

Kā rīkoties, ja uz veļas pēc mazgāšanas parādās tumši mākoņveida traipi?

Šādus traipus bieži vien izraisa tā dēvētie polikvarti, kas cita starpā atrodami vairākos matu kopšanas produktos. Tie var uzkrāties uz auduma virsmas un stingri pieķerties šķiedrām. Šī īpašība ļauj tiem pieķerties netīrumiem, kas mazgājot atdalās.

Ja mazgāšanas līdzekļa deva ir pārāk maza, šie traipi būs skaidri redzami, jo šajās vietās uzkrāsies netīrumu daļiņas. Polikvartu iepriekš aprakstīto īpašību dēļ šos traipus ir ļoti grūti vai pat neiespējami iztīrīt.

Pamēģiniet rīkoties saskaņā ar tālākajiem norādījumiem: Uz vairākām stundām iemērciet apģērbu ziepjūdenī. Atkarībā no auduma krāsas izmantojiet, piemēram, Persil Universal Gel vai Persil Color Gel, izmantojot ļoti netīrai veļai paredzēto devu un apvienojot to ar lielu balinošās vielas devu. Visbeidzot, mazgājiet tekstilizstrādājumus veļas mazgājamā mašīnā, izmantojot lielu devu iepriekš minēto produktu (ievērojot ūdens cietību) un iestatot augstāko iespējamo temperatūru, kas norādīta kopšanas etiķetē.

Kā iztīrīt ziedputekšņu vai augu sulas radītus brūnus traipus, kas redzami tikai pēc mazgāšanas?

Gaisā esošā skābekļa ietekmē vai pēc nepietiekamas mazgāšanas šo traipu krāsa var mainīties. Iepriekš tikko manāms traips iegūst brūnganu nokrāsu.

Traipus no baltiem vai nebalojošiem apģērbiem var iztīrīt, izmantojot Persil Universal (Persil Universal Gel) vai krāsainiem audumiem paredzētus mazgāšanas līdzekļus (Persil Color Gel) un pievienojot 105 mililitrus daudzfunkcionālā traipu tīrīšanas sāls. Ziepju dozatorā mazgāšanas līdzeklim pievienojiet daudzfunkcionālo traipu tīrīšanas sāli. Izvēlieties kopšanas etiķetē norādīto augstāko iespējamo mazgāšanas temperatūru.

Kā no auduma iztīrīt grūti iztīrāmu traipu?

Ja grūti iztīrāmus traipus nevar iztīrīt pirmajā mazgāšanas reizē, vislabāk tos iepriekš apstrādāt pirms nākamās mazgāšanas reizes un tad pievienot lielāku mazgāšanas līdzekļa devu.

Tāpat jūs variet uz nakti iemērkt apģērbu mazgāšanas līdzekļa šķīdumā vai izvēlēties veļas mazgājamā mašīnā mērcēšanas programmu. Lai pagatavotu mazgāšanas līdzekļa šķīdumu, aptuveni 7,5 litros ūdens izšķīdiniet 135 mililitrus Persil Universal Gel vai Persil Color Gel. Papildinformāciju variet iegūt Persil traipu tīrīšanas padomu lapā.

Kā rīkoties ar dzelteniem traipiem, ko nevar iztīrīt pirmajā mazgāšanas reizē?

Šāda veida traipi bieži vien satur pigmentus, piemēram, no kafijas, tējas, augļiem, dārzeņiem, garšvielām, mērcēm u. c., kas pirmajā mazgāšanas reizē netiek pilnībā iztīrīti. Ja izmantotā mazgāšanas līdzekļa deva ir pārāk maza, šie grūti iztīrāmie dzeltenas līdz oranžas nokrāsas traipi pēc mazgāšanas paliek audumā.

Lai iztīrītu īpaši tumšus vai vecus traipus, parasti apģērbu uz nakti nepieciešams iemērkt ziepjūdenī ar balinošu vielu. Papildinformāciju variet iegūt Persil traipu tīrīšanas padomu lapā.

Vēlaties vairāk padomu? Apskatiet mūsu Persil traipu tīrīšanas padomus šeit!

Vai jūs nevarat iztīrīt no veļas sarkanvīna traipus? Vai vēlaties iztīrīt grūti iztīrāmus tauku traipus? Vai jums nepieciešama palīdzība grūti iztīrāmu asins traipu likvidēšanā?

Persil traipu tīrīšanas lietotne sniedz padomus par visu veidu traipu tīrīšanu no dažādiem audumiem un materiāliem!

Kas ir svarīgi jutīgai ādai paredzētam mazgāšanas līdzeklim?

Jutīgai ādai paredzētu mazgāšanas līdzekļu gadījumā ir svarīgi nodrošināt, lai mazgāšanas līdzeklis būtu ļoti saudzīgs pret ādu. Tāpēc, saskaņā ar ECARF veiktajiem izmēģinājumiem un pārbaudēm, Persil Sensitive tika atzīts par ādai draudzīgu un hipoalerģisku produktu. Mūsu želeja un kapsulas satur īpaši izstrādātus ādai draudzīgus un hipoalerģiskus aromātus, kā arī produktiem nav pievienotas krāsvielas.

Vai baltu veļu var iegūt, izmantojot jutīgai ādai paredzētos mazgāšanas līdzekļus?

Jā, pat tādi ādai draudzīgi mazgāšanas līdzekļi kā Persil Sensitive nodrošina žilbinoši baltu rezultātu.

Vai alerģiski cilvēki var izmantot tikai mazgāšanas līdzekļus bez aromāta?

Nē, daudzi alerģiski cilvēki var izmantot arī aromatizētus mazgāšanas līdzekļus, kas piemēroti cilvēkiem ar ādas alerģijām. Alerģiskiem cilvēkiem, kam ir šo mazgāšanas līdzekļu nepanesība, jāizvēlas produkti, kas nesatur nekādas smaržvielas.

Saskaņā ar ES direktīvām, noteiktām smaržvielām, kas visbiežāk tiek saistītas ar alerģijām, jābut norādītām mazgāšanas līdzekļa aizmugurē esošajā etiķetē. Tas palīdz patērētājiem ar konstatētām alerģijām pret šīm vielām izvēlēties pareizo produktu.

Vai alerģiski cilvēki var izmantot tikai mazgāšanas līdzekļus, kas nesatur konservantus?

Tā nebūt nav. Mēs vēlamies paskaidrot, kāpēc mūsu šķidrais mazgāšanas līdzeklis satur konservantus. Cietie mazgāšanas līdzekļi un tīrīšanas produkti, piemēram, Persil Sensitive, to ķīmiskā sastāva dēļ nevar saturēt nekādus konservantus, savukārt šķidrajiem mazgāšanas līdzekļiem un tīrīšanas produktiem var būt nepieciešams pievienot konservantus, lai garantētu produkta stabilitāti. Tāpēc Persil Sensitive Gel mēs pievienojam konservantus, lai aizsargātu produktu un patērētāju no tādiem mikroorganismiem kā baktērijas, raugs un pelējuma sēnīte.

Eiropas alerģiju izpētes fonda centrs (ECARF) sertificējis Persil Sensitive kā hipoalerģisku mazgāšanas līdzekli. Attiecībā uz konservanta metilizotiazolinona izmantošanu, ECARF kvalitātes zīmogs nozīmē, ka izmantota tikai pavisam neliela deva zem nevēlamas reakcijas izraisošās robežvērtības. Uzziniet vairāk par šo tēmu ECARF tīmekļa vietnē. Turklāt ECARF ir veicis testus, lai pārliecinātos, ka konservanti tiek pilnībā izskaloti, kad veļa tiek mazgāta veļas mazgājamā mašīnā. Šis tests ietvēra parastu veļas mazgājamās mašīnas tvertnes noslogojumu un ieteiktās mazgāšanas līdzekļa devas izmantošanu:

https://www.ecarf.org/en/keine-reiz-waesche/

Līdz ar to izmazgātā veļa nevar izraisīt alerģisku reakciju.

Abi Persil Sensitive Gel izmantotie konservanti atbilstoši ES direktīvām ir norādīti mazgāšanas līdzekļa aizmugurē esošajā etiķetē. Minētie konservanti ir jānorāda neatkarīgi no to koncentrācijas produktā. Tas palīdz patērētājiem ar konstatētām alerģijām pret šīm vielām izvēlēties pareizo produktu.

Vai, lietojot Persil Sensitive, nepieciešama papildu aizsardzība pret kaļķakmens nogulsnēm?

Nē, jo Persil Sensitive, tāpat kā visi Persil produkti, jau ietver mīkstam un cietam ūdenim paredzētu aizsardzību pret kaļķakmens nogulšņu rašanos.

Vai ar Persil Sensitive ir iespējams mazgāt veļu zemās temperatūrās un ietaupīt enerģiju?

Jā, Persil Sensitive darbojas tik zemās temperatūrās kā 20º C.

Vai alerģiskiem cilvēkiem jāizmanto mazāks mazgāšanas līdzekļa daudzums, nekā ieteikts uz Persil Sensitive iepakojuma?

Nē, Persil Sensitive vienmēr jādozē atbilstoši ūdens cietībai un veļas netīrības pakāpei.

Vai arī krāsainus apģērbus var mazgāt ar Persil Sensitive?

Krāsainiem apģērbiem mēs iesakām Persil Sensitive Gel.

Vai Persil Sensitive ir nopērkams tikai īpašās tirdzniecības vietās?

Nē, Persil Sensitive ir nopērkams daudzās tirdzniecības vietās, piemēram, pārtikas preču veikalos, sīklietu veikalos un lielveikalos.

Kādu mazgāšanas līdzekli ieteicams lietot cilvēkiem ar jutīgu ādu, alerģijām vai neirodermītu?

Tas katram cilvēkam ir atšķirīgi, tāpēc nav iespējams sniegt vispārīgu atbildi. Patērētāji var uzzināt par sastāvdaļām, apskatot produkta iepakojuma aizmugurē esošo etiķeti, piemēram, lai noskaidrotu, kādas smaržvielas vai konservantus satur mazgāšanas līdzeklis. Tas palīdz patērētājiem ar konstatētām alerģijām pret šīm vielām izvēlēties pareizo produktu.

Saskaņā ar Eiropas alerģiju izpētes fonda centra (ECARF) veiktajiem izmēģinājumiem un pārbaudēm, Persil Sensitive tika atzīts par ādai draudzīgu un hipoalerģisku produktu. Mūsu želeja satur īpaši izstrādātus hipoalerģiskus aromātus, un produktiem nav pievienotas krāsvielas.

Kā mazgāt zīdaiņu vai bērnu apģērbus?

Rūpīgi sašķirojiet baltu, gaišu un tumšu krāsu veļu. Balto veļu mazgājiet atsevišķi. Mazgājiet veļu augstai temperatūrai/krāsainiem audumiem piemērotā mazgāšanas programmā, izmantojot Persil Sensitive Gel. Dozējot mazgāšanas līdzekli, ņemiet vērā veļas netīrības pakāpi.

Kādu veidu veļai ir piemēroti dažādie Persil Sensitive produkti?

Persil Sensitive ir piemērotas baltai un nebalojošai veļai, bet Persil Sensitive Gel ir īpaši izstrādāta balojošai veļai un smalkiem audumiem.

Kādi materiāli ir izcili piemēroti jutīgai ādai?

Apģērbiem, kas saskaras ar jutīgu ādu, vajadzētu būt izgatavotiem no dabīgas, neapstrādātas kokvilnas vai zīda, kas pēc iespējas mazāk apstrādāta ar krāsu. Vilnas un sintētiskās šķiedras var kairināt ādu, tāpēc tās nav ieteicamas.

Vai zīdaiņu apģērbi jāmazgā pirms pirmās valkāšanas reizes?

Jā, zīdaiņu apģērbi pirms pirmās valkāšanas reizes jāmazgā pēc iespējas augstākā temperatūrā, lai atbrīvotos no ķimikālijām un kaitīgām vielām, ko var saturēt audums.

Vai zīdaiņu apģērbi jāmazgā atsevišķi?

Nē, zīdaiņu apģērbus var vienkārši pievienot parastai veļai un mazgāt etiķetē ieteiktajā augstākajā temperatūrā.

Ko darīt ar īpaši grūti iztīrāmiem traipiem, kas radušies no augļiem un dārzeņiem, piemēram, burkāniem un spinātiem?

Baltus un nebalojošus zīdaiņu apģērbus mazgājiet ar Persil Sensitive (izvēlieties ļoti netīrai veļai piemērotu devu atbilstoši vietējā ūdens cietībai) un pievienojiet mazgāšanas līdzeklim 105 mililitrus daudzfunkcionālā traipu tīrīšanas sāls. Krāsainus zīdaiņu apģērbus mazgājiet ar Persil Sensitive Gel. Vienmēr izvēlieties augstāko iespējamo mazgāšanas temperatūru.

Vai zīdaiņu apģērbus var mazgāt, pievienojot veļas mīkstinātāju?

Jā. Auduma mīkstinātāji nogludina auduma virsmu, ne vien padarot to maigāku, bet arī palīdzot novērst ādas kairinājumu. Jutīgai ādai paredzētie auduma mīkstinātāji, piemēram, Silan Sensitive, ir īpaši piemēroti zīdaiņiem un alerģiskiem cilvēkiem.

Kur es varu apskatīt Persil Sensitive sastāvu?

Vai veļā paliek mazgāšanas līdzekļa daļiņas, kas var izraisīt alerģisku reakciju?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, vēlamies vērst jūsu uzmanību uz publisku informācijas avotu — Vācijas tīmekļa vietni Forum Waschen — iniciatīvu, ko atbalsta vietējo varas iestāžu speciālisti, ministrijas, izpētes institūcijas, arodbiedrības, mazgāšanas līdzekļu, tīrīšanas produktu un mājsaimniecības ierīču ražotāji, baznīcas, vides organizācijas, universitātes un patērētāju asociācijas. Brošūrā Wäschepflege im Allergikerhaushalt (veļas kopšana alerģiska cilvēka mājās), kas pieejama lejupielādēšanai vācu valodā, noklikšķinot uz saites: 

http://forum-waschen.de/tl_files/content/pdf-waschen-abwaschen-reinigen/WaeschepflegeAllergikerhaushalt.pdf, 

norādīts: „Lietojot pēc norādījumiem, t. i., izmantojot pareizo mazgāšanas līdzekļa devu, ādas kairinājuma un alerģisku reakciju risks, ko izraisījusi saskare ar patērētāja ādu, ir ļoti zems. Mazgāšanas līdzekļa daļiņas, kas var palikt uz veļas pat pēc apģērbu mazgāšanas atbilstoši norādījumiem, saskaņā ar pašreizējām zinātniskajām atziņām neizraisa ne ādas kairinājumu, ne alerģiskas reakcijas. Vairāki pētījumi pierādījuši, ka tekstilizstrādājumu nepanesības gadījumā ādas kairinājumu izraisa citi faktori, piemēram, auduma virsmas sastāvs, virsmas apstrāde vai impregnēšana.

Ko nozīmē jaunās GHS bīstamības piktogrammas, kas norādītas uz Henkel ražoto Persil produktu iepakojumiem?

Papildinformācija par jaunajiem globālās harmonizētās sistēmas (GHS) bīstamības simboliem jeb piktogrammām, kas norādītas uz Henkel ražoto Persil produktu iepakojumiem, atrodama tīmekļa vietnē 

http://ghs-hinweise.henkel-waschmittel.de/