Veļas mazgāšanas līdzekļi - sarežģītāk nekā varētu šķist!

Veļas mazgāšanas līdzekļi - sarežģītāk nekā varētu šķist!

Mazgāšanas līdzekļa sastāvs ir sarežģīts, jo tas ir produkts, kam ir jānodrošina daudz funkciju: nevainojami tīrīt traipus no dažādiem tekstilizstrādājumiem (kokvilnas, vilnas, sintētiskiem materiāliem ...), saudzēt audums, samazināt ūdens cietību, piešķirt veļai svaigu aromātu un tajā pašā laikā rūpēties par vidi. Tāpēc veļas mazgāšanas produkta ražošanas nolūkā ir nepieciešams veikt plašu pētījumu.

Kādas ir mazgāšanas līdzekļa galvenās sastāvdaļas?
Veļas mazgāšanas līdzekļa galvenās sastāvdaļas ir virsmaktīvās vielas, ūdens mīkstinātāji, atkārtotas nogulsnēšanās inhibitors, fermenti un balinātāji.

Virsmaktīvajām vielām ir būtiska nozīme,
jo tās palīdz mitrināt audumu un atdalīt netīrumu daļiņas no auduma virsmas. Tās efektīvi tīra tauku traipus un veido micellas, lai novērstu netīrumu atkārtotu nosēšanos uz auduma.

Enzīmi
Enzīmi iedarbojas uz pārtikas traipiem, piemēram, kakao, olu dzeltenumu u.tml. Tie sadala traipa molekulas sīkās daļiņās, padarot tās vieglāk šķīstošas ūdenī. Pastāv vairāki enzīmu veidi (amilāze, proteāze, lipāze u.c.) un katrs no tiem iedarbojas uz specifiskiem traipu veidiem.

Balinātāji
Nātrija perkarbonāts ir balinoša viela, kas oksidē un noņem, piemēram, kafijas, tējas un sulas traipus.

Ūdens mīkstinātāji
Ūdens mīkstinātāji novērš kaļķa nogulšņu veidošanos uz veļas. Tas ir svarīgi, jo pretējā gadījumā kalcijs var radīt audumam zilgani pelēku nokrāsu.

Veļas mīkstinātāji
Veļas mīkstinātāji tiek pievienoti veļai pēdējā mazgāšanas ciklā, lai mīkstinātu apģērbu un samazinātu elektrostatisko lādiņu. Daudzi produkti satur smaržvielas, lai piešķirtu apģērbam un veļai aromātu. Mīkstinātāji padara veļu maigu un mīkstu, tāpēc to ir patīkamāk valkāt, jo īpaši cilvēkiem ar jutīgu ādu un bērniem. Rūpīgi izvēlieties, kāds produkts Jums ir nepieciešams.