Visbiežāk sastopamās ādas problēmas bērniem

Bērna āda ir maiga, smalka un nenobriedusi, tāpēc tā var iekaist daudz vieglāk, izraisot izsitumus, apsārtumu, ādas sausumu. Tas var būt nepatīkami, pat sāpīgi Jūsu mazulim. Apskatiet visbiežāk sastopamo mazuļa ādas slimību sarakstu.

Atopiskais dermatīts ir iedzimts un var parādīties jau 3 mēnešu vecumā, parasti uz sejas, dažreiz ap ceļgaliem un roku krokās. Āda ir sarkana un sausa, plēkšņaina un niezoša. Tādas vielas kā, piemēram, ziepes un vilna, kā arī pārtikas alergēni vai ziedputekšņi var pasliktināt ekzēmu, kurai nepieciešami atbilstoši medikamenti.

Seborēja ir izsitumi, kas parasti parādās uz galvas ādas (ko zīdaiņiem sauc par „šūpuļa vāciņu”), smagos gadījumos arī uz kakla, padusēs vai autiņbiksīšu zonā. Sēboreja visbiežāk ir sastopama bērniem līdz 6 mēnešiem. Tā var izpausties kā biezas, dzeltenas vai zvīņainas plēksnes. Šī kaite var būt nepatīkama, bet nieze parasti neparādās.

Izsutums ir iekaisums, kas galvenokārt atrodams mazuļa ādas krokās, it īpaši autiņbiksīšu zonā. Tas parasti parādās apaļīgiem mazuļiem, kas jaunāki par 6 mēnešiem. Sarkans, jēls, sāpīgs izsitums, kas izskatās sliktāk ādas krokās. Jūsu bērns to vispār nepamana vai tas var izraisīt sāpes atkarībā no ādas berzes daudzuma skartajā zonā.

Siltuma izsitumi, zināmi arī kā miliārija, karstuma ietekmē radušies izsitumi, kas var rasties uz sejas, kakla augšas vai apakšas, kā mazi sarkani ādas izcilņi.

Kontaktdermatīts ir ādas reakcija uz kaut ko, ar ko tavs mazulis saskaras.